[Ogłoszenia] V Niedziela Wielkiego Postu

2012-03-25 13:27

 

V Niedziela Wielkiego Postu

25 marca 2012

 

1.        Przeżywamy Wielki Post. Zbliża się czas śmierci Chrystusa. Ostatnie rozmowy, ostatnie wyjaśnienia, ostatnie zachętę i ostrzeżenia. Chrystus mówi o uwielbieniu, ale wie, że dla Niego oznacza to śmierć. Nie mówi o niej jednak wprost, ale jest pełen lęku. Chrystus z tych ostatnich dni przed śmiercią jest nam niezwykle bliski. Żył jak my, cierpiał jak my i umierał jak my. Tylko dzieło, jakiego dokonał przekracza naszą miarę.

2.       Jutro, tj.26 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Została ona w tym roku przeniesiona na 26 marca (zwykle jest 25 marca) z racji dzisiejszej wielkopostnej niedzieli. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego celebrujemy w kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Włączmy się w to dzieło modlitwy i troski o życie. W tym dniu Eucharystia o godzinie 18:00.

3.       W piątek o godz. 18:30 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa

4.      Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich mszach błogosławieństwo palm.

5.       W niedzielę palmową o godzinie 14:30 Eucharystia z procesją poświęcenia palm, Męką Pańską i Gorzkimi Żalami. W tym dniu nie ma Mszy św.o godz. 11:30

6.      Zapraszam w Niedzielę Palmową o godz.19:00 na Misterium Męki Pańskiej, które przygotowała dla nas młodzież naszej Parafii oraz uczniowie Zespołu Szkół w Parkowie.

7.       Grób Pański jest - w swej wymowie symbolicznej - wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł za nas. Kto zechciałby przyczynić się do upiększenia Grobu, będzie mógł złożyć na kwiaty i świece dziś lub w przyszłą niedzielę po każdej mszy św. przy wyjściu z kościoła, do puszek, a w dni powszednie do skarbon. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

8.      Bóg zapłać za ofiary na potrzeby remontowe parafii, za składane ofiary na jałmużnę wielkopostną, która przeznaczona jest na podatki państwowe i utrzymanie seminarium, oraz opłaty diecezjalne. Bóg zapłać za wsparcie i zrozumienie.


za: Hlondianum

.

Dziękujemy za wszystkie głosy na naszą stronę w Rankingu stron ministranckich:)