3 miejsce dla naszych lektorów w Ogólnopolskich Mistrzostwach Piłki Nożnej.

2011-07-10 10:42

        Lektorzy z Parafii NMP Królowej Świata w Parkowie spędzili owocny tydzień w Górce Klasztornej. Misjonarze Świętej Rodziny zorganizowali tam ogólnopolskie mistrzostwa w piłce nożnej. Wcześniej w Poznaniu, 28 maja br. odbył się Turniej im.Ks.Jana Berthiera, w którym zwyciężyła drużyna z Parkowa zyskując możliwość reprezentowania swojej parafii na mistrzostwach.

        Ciekawostką tych mistrzostw jest fakt, że w Górce Klasztornej, po eliminacjach regionalnych odbywających się wcześniej w całym kraju, spotkały się jedynie drużyny z parafii, którym patronuje Maryja.

        Po zaciętych zmaganiach sportowych reprezentacja parkowskiej Parafii zajęła zaszczytne III miejsce, ulegając LSO Parafii MB Różańcowej z Rzeszowa (I miejsce) i LSO Parafii Niepokalanego Serca NMP ze Śródborowa k/Otwocka (II miejsce).

        Organizatorzy urozmaicili pobyt w spokojnej cichej Górce Klasztornej wyjazdem do Aquaparku w Pile,
ogniskiem, wieczorem filmowym. Zawodnicy mieli okazję nie tylko do sportowych zmagań na boisku, ale również wzajemnego poznawania się w zabawach, wspólnych rozmów czy wymiany doświadczeń z lektorskiej służby.

        Czas spędzony w najstarszym polskim Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej to również rekolekcje. Klimat tego miejsca szczególnie sprzyjał zastanowieniu się nad sobą i swoimi relacjami z Bogiem. W ciszy, z dala od codziennego zgiełku, mediów, każdy kto tylko zechciał, mógł znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań pod troskliwym spojrzeniem Góreckiej Pani. Był to również czas wspólnej modlitwy i służby przy Ołtarzu dla wszystkich, którzy się jej podjęli. Młodzi piłkarze przekonali się jednocześnie, że można, za przykładem błogosławionego Jana Pawła II, doskonale zorganizować wakacje mając czas dla Boga, aktywny wypoczynek i poznawanie nowych miejsc i ludzi. Cieszy fakt, że młodzi ludzie w Parkowie wcielają w życie przesłanie bł.JPII nie poprzestając na postawieniu pięknego pomnika jaki nie tak dawno na przykościelnym terenie poświęcił i odsłonił Prymas Polski, abp Józef Kowalczyk.

        Wydarzenia z mistrzostw na bieżąco były relacjonowane i komentowane na stronie internetowej (lsoparkowo.webnode.com). Za to szczególne wsparcie, otrzymane dobro, poczucie bycia we wspólnocie zawodnicy dziękowali podczas niedzielnej Eucharystii, w tym również ks.Proboszczowi, Janowi Andrzejewskiemu, oraz kibicującym im parafianom.

        Parafię reprezentowali: Kamil Andrzejewski, Łukasz Burda, Gracjan Hildebrandt, Kamil Janka, Sebastian Mikołajczak, Dajan Nowak, Bogusz Polcyn i Bartłomiej Witt.

 

Hubert Smoleń


za: Hlondianum

.

Dziękujemy za wszystkie głosy na naszą stronę w Rankingu stron ministranckich:)