Ogłoszenia Parafialne na III niedzielę Wielkiego Postu

2012-03-10 19:31

 

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    

11 marca 2012

 

1.        Przeżywamy Wielki Post. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy  zakłócić. Miejmy więc wyczulone sumienia na głos Boga.

2.       Dzisiejsza modlitwa dnia przypomniała nam najważniejsze elementy wielkopostnych uczynków: post, modlitwę i jałmużnę. Post jest ograniczeniem nie tylko jedzenia, ale także wszelkich przyjemności. Rezygnując z nich, możemy bardziej oddać się modlitwie, która w Wielkim Poście powinna być intensywniejsza. Jałmużna to skuteczny sposób ulżenia czyjejś niedoli oraz wynagrodzenia za nasze grzechy. Niech dzisiejsze przypomnienie tych uczynków pobudzi nas do jeszcze większej gorliwości w ich spełnianiu. Okres Wielkiego Postu to czas składania jałmużny diecezjalnej, z której regulujemy podatki państwowe, kościelne i zobowiązania płatnicze za wykonane prace na rzecz naszej parafii. Wszystkim Parafianom spełniającym ten obowiązek składam serdeczne Bóg zapłać.

3.       W niedziele Wielkiego Postu o godzinie 14:30 Gorzkie Żale i w piątki Wielkiego Postu o godzinie 18:30. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej odprawianych w kościele można dostąpić odpustu zupełnego.

4.      W sobotę, 17 marca o godzinie 17:00 kolejny koncert z cyklu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej. W tym roku gościć będziemy muzyków z Warszawy. Serdecznie zapraszam.

5.       Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest naszym obowiązkiem. Spowiedź parafialna wielkanocna będzie w środę, 28 marca.

6.      Bóg zapłać za ofiary na misjonarzy „Ad Gentes”.


za: Hlondianum

.

Dziękujemy za wszystkie głosy na naszą stronę w Rankingu stron ministranckich:)