Podsumowanie Dnia Lektora

2012-05-19 21:48

W dniu dzisiejszym w Gnieźnie odbył się Dzień Lektora. Najpierw Eucharystia, której przewodniczył ks.bp Bogdan Wojtuś, w asyście ks.Jakuba Dębca i ks.Ryszarda Gilasa (dekanalnych duszpasterzy LSO).

 

Promocji kandydatom na lektorów i ceremoniarzy udzielił bp Bogdan Wojtuś. W swoim słowie zwrócił uwagę na znaczenie i wagę posługi lektora i ceremoniarza. „Pełnicie ją z natchnienia Chrystusa. On was wybrał. Dlatego czyńcie to z radością” – mówił bp Wojtuś. Zachęcał również lektorów i ceremoniarzy, by wnosili ducha Ewangelii do swoich domów, szkół, miejsc pracy i rozrywki „Macie włączać się w misję Kościoła. Niech was nie przestraszą trudności i przeciwności. Wróćcie do swoich parafii i tam świadczcie o Chrystusie swoją postawą i swoją służbą liturgiczną” – prosił bp Wojtuś. 

Część drugą Dnia Lektora rozpoczął występ NATANAEL BAND ze Szczepanowa.

Następnie wykład w auli seminaryjnej na temat sztuki poprawnego czytania, dobrego doboru głosu i poprawnego interpretowania tekstu. Wykładał Jakub Liberkowski.

W drugiej części spotkania w auli księża opiekunowie podsumowali rozgrywki piłki nożnej halowej, które odbyły się w Kiszkowie oraz podziękowali zawodnikom, którzy reprezentowali naszą Archidiecezję w Ogólnopolskich Mistrzostwach piłki nożnej halowej o puchar KnC. Ogłoszono wyniki konkursu na najlepszą stronę internetową LSO Archidiecezji Gnieźnieńskiej, nagrodzono prowadzących strony ministranckie. Nagrodzono również ceremoniarzy, którzy ukończyli Szkołę Ceremoniarza w stopniu celującym.

 
Hubert Smoleń
 
Wykorzystano równiez informacje ze strony DSLAG.

za: Hlondianum

.

Dziękujemy za wszystkie głosy na naszą stronę w Rankingu stron ministranckich:)