Nowości / Informacje

[Ogłoszenia] IV Niedziela Wielkanocna

2012-05-01 09:30

 

1.        Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. W Ewangelii Chrystus mówił najpierw o tym, że dobry pasterz, gdy zajdzie potrzeba, oddaje życie za swoje owce i czyni to dobrowolnie. Stwierdził też, że tym dobrym pasterzem jest właśnie On. Nic dziwnego, że dzień dzisiejszy poświęcony jest modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne.

2.       Prośba o nowe powołania przyświecać będzie kolejnym kwartalnym dniom modlitw, które dziś rozpoczynamy. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy. Zdajemy sobie przecież sprawę z tego, że istnieje ścisły związek między kapłaństwem, a Eucharystią. Jeśli zabraknie kapłanów, zabraknie Eucharystii, a jeśli zabraknie Eucharystii, życie Kościoła może być zagrożone.

3.       We wtorek, 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 18:30. Weźmy w nich udział, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub ze znajomymi i rodziną, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

4.      W czwartek, 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. Msze Święte o godzinie 8:00, 9:45 i 11:30.

5.       Pierwszy piątek - szczególna okazja do pojednania się z Panem Bogiem, przed wieczorną Mszą Świętą. Wieczorem zawierzymy św. Florianowi naszą Straż Pożarną OSP Parkowo w dniu ich święta.

6.      Pierwsza sobota miesiąca - dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. O godzinie 8:30 Eucharystia i spotkanie dla Matek Żywego Różańca.

7.       Składam serdeczne podziękowanie Rodzinie, która ugościła księży kleryków w niedzielę powołaniową obiadem. Dziękuję również tym, którzy wsparli kuchnię i pomogli przygotować śniadanie, a także całej Wspólnocie Parafialnej za serdeczne, miłe przyjęcie i wsparcie naszego seminarium swoją ofiarą materialną i nade wszystko duchową. Pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań i wierności powołania. Bóg zapłać.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

za: Hlondianum

.

Dziękujemy za wszystkie głosy na naszą stronę w Rankingu stron ministranckich:)